hľadať v:
OUTFIT
DomovMY MAG

MY MAG

Módne patriotky

MY STUFF | 7.10.2014 22:46
0
ODPORUČ
ODPORUČ ČLÁNOK
Nadpis:
 

Váš outfit nevypovedá len o tom, či máte dobrý vkus alebo či sa vyznáte v najnovších trendoch. Všetko, čo si oblečiete, je súčasťou väčšieho príbehu, v ktorom veľkú úlohu zohráva aj prostredie, v ktorom vytastáte. To nás inšpirovala na to, aby sme vybrali niekoľko módnych blogeriek z celého sveta a položili im jednu otázku: Ako by vyzeral váš outfit, keby mal vyjadrovať hrdosť na krajinu, z ktorej pochádzate? Pozrite si, ako sa blogerky s týmto kratívnym zadaním popasovali.
Jess, Austrália

 

thelovelythrills.com 


Jess o outfite povedala:

Austrálska móda je fantastickou zmesou módy ulice a „beach chic“ ­– vo svojom outfite som sa pokúsila obe tieto stránky skĺbiť. Krásna potlač šortiek predstavuje to najkrajšie, čo ponúka naša príroda: oceán a ohromujúce rastlinstvo. Klasické tričko je stálicou šatníka každej Austrálčanky. Samozrejme, v žiadnom austrálskom outfite nesmie chýbať ikonický klobúk od značky Akubra!

 

Ketherin, Brazília

 

www.kaffka.com.br


Ketherin o outfite povedala:

Prvé, čo mi napadne, keď sa povie Brazília, je šťastie! Brazílčania sú veľmi vrúcni a ústretoví ľudia. Všade vidieť radosť zo života. Naše národné farby majú svoj význam. Modrá predstavuje oblohu, zelená les a žltá bohatstvo. V outfite som skombinovala dve hlavné farby, ktoré predstavujú prirodzenú krásu krajiny. Zvieracie potlač sa u Brazílčanov teší veľkej obľube a je inšpirovaná zvieraťom, ktoré v Brazílii prirodzene žije. Z outfitu vyžaruje pravý brazílsky temperament.

 

Joanna, Filipíny

 

joannaladrido.com

 

Joanna o outfite povedala:

Môj outfit je moderným spracovaním nášho národného kroja, ktorý sa vo filipínčine volá „terno“ a v doslovnom preklade znamená „ladiť, pasovať“. Je známy najmä svojimi zvoncovými rukávmi. Zvolila som červenú farbu, ktorá je jednou z hlavných farieb našej vlajky (v ktorej je ešte žltá a modrá). Za pozadie som si zvolila pláž, pretože Filipíny sú známe najme pre svoje krásne pláže, ktoré lákajú turistov. Stojím na okraji útesu, do ktorého narážajú vlny, čo predstavuje nezlomnú vôľu Filipínčanov. Nezmetie nás žiadna tragédia či prírodná katastrofa, vždy nás podrží naša filipínska hrdosť. 

 

Milla, Fínsko


lackofcolour-millak.blogspot.fi


Milla o outfite povedala:

Fínsko, krajina tisícich jazier, je po celom svete známa svojou prírodou a jedinečnými úkazmi ako biela noc. Inšpiráciu pre svoj outfit som čerpala zo základných prvkov fínskej kultúry. Modrá farba jazera a podvečernej oblohy v pozadí sa opakuje aj na šatách. Outfit som dokombinovala štýlovými kúskami, ktoré mám rada: gumičkou vo vlasoch, sandálmi na širokom podpätku a biker bundou. Outfit je v klasickej fínskej kombinácii farieb.

 

Larissa, Holandsko

 

fromhatstoheels.com


Larissa o outfite povedala:

Keď sa povie Holandsko, napadnú mi tulipány a kvety. Vybavím si červenú, bielu a modrú a krásne pestrofarebné, niekedy daždivé leto, keď mám chuť vyskočiť na bicykel a vyraziť na hrádzu. Holandsko sa mi však spája aj s pulzujúcim Amesterdom, kde žijem. Toto mesto vnímam ako kontrast skromnosti a nenáročnosti a voľnomyšlienkárseho, individualistického spôsobu života v multikultúrnom prostredí. Je to mesto, kde nezáleží na tom, čo máte na sebe, a hoci sa môžete vyfintiť a priťahovať pohľady, medzi pomaľovanými fasádami budov budete mať vždy pocit, že zapadáte.

 

Sophia, Indonézia

 

sophiebysophia.blogspot.sk


Sophia o outfite povedala:

Vyrastala som na Bali v Indonézii. Bali je známe svojimi plážami a výhľadmi. Keď som sa presťahovala do San Francisca, povedala som si, že si so sebou vezmem niečo, z čoho cítiť moje rodné mesto – batikovanú sukňu. Je to jedna z najžiarivejších vecí v mojom šatníku a určite patrí medzi moje obľúbené kúsky. Sukňu som dokombinovala krátkym čiernym topom a čiernymi topánkami, aby čo najviac vynikla.

 

Laura, Japonsko

 

lauralook.blogspot.sk


Laura o outfite povedala:

Outfit od japonskej značky Comme des Garçons. Inšpirovaný kimonom a vzormi kvetov. Pri líčení som sa inšpirovala výrazným mejkapom geiší.

 

Anna, Lotyšsko

 

practicalqueenap.com


Anna o outfite povedala:

Môj outfit sa volá Tautas Meita (dcéra ľudu) novej generácie. Keď som dostala príležitosť vytvoriť outfit, ktorý by reprezentoval moju krajinu, v hlave sa mi ihneď zrodila konkrétna predstava. Chcela som skombinovať moderné oblečenie s prvkami lotyšského kroja. Tradičná krojová košela je jednoduchej bielej farby je originál – mám ju od dievčaťa, ktoré ju našlo v truhlici svojej starej mamy. Plášť je kópiou tradičného lotyšského plášťa, ktorý nosievali lotyššké ženy spolu s krojom. Je netypicky spojený brošňou zvanou Sakta – ďalší dôležitý detail národného kroja. Moja brošňa nie je originál Sakta, no podobá sa jej. Tradičnú časť outfitu som skombinovala s ležérnymi úzkymi riflami a elegantnými poltopánkami. Za pozadie som zvolila autentický domček na lotyšskom vidieku, kde možno najviac pocítiť atmosféru a kultúru Lotyšska.

Takýto outfit si podľa mňa môže žena obliecť na kultúrnu akciu ako festival Ligo či na módnu prehliadku. Touto kombináciou môže vyjadriť svoju hrdosť na lotyšskú kultúru a zachovať si moderný look.

 

Elsa Lucia, Mexiko

 

elsaluciaforever.blogspot.mx


Elsa Lucia o outfite povedala:

Mexiko je krajina bohatá na tradície. Miesi sa v nej zmysel pre kultúru, rozmanitosť a párty či „fiesta“, ako sa to obyčajne nazýva. Snažila som sa všetky tieto zložky zakomponovať do svojho outfitu a docieliť čosi ako Adelitu (archetyp silnej mexickej ženy) dnešných dní. Začala som zapínacou košeľou žltej farby, ktorá je teplá a vyžaruje vrúcnosť, ktorá je Mexičanom vlastná. Kultúrnu rozmanitosť som sa pokúsila vyjadriť svetríkom s aztéckou potlačou, ktorej pestrofarebnosť mi pripomína veselé fiesty. Okrem tradičnej stránky má Mexiko aj tú modernú – máme radi odľahčené veci, takže v rámci zachovania jednoduchosti som siahla po riflových šortkách, ktoré sú ľahko kombinovateľné. Outfit som doladila jazdeckými členkovými čižmami, kovbojskou kravatou a širokým slameným klobúkom, aby som bola šik a zároveň chránená pred horúcim slnkom Sonorskej púšťe.

 

Mihaela, Rumunsko

 

mihaskinnybuddha.com

 

 

Mihaela o outfite povedala:

Krojové blúzky sú nevyhnutnosťou v šatníku každej do módy zamilovanej Rumunky. Toto leto to platilo dvojnásobne. Okrem tejto blúzky mám ešte dve ďalšie, ktoré nosím v ležérnych a uvoľnených kombináciách, no všimla som si, že iné módne maniačky ich kombinujú do najrôznejších stylingov. Keď som si vybrala túto krásku od značky Romanian Label, v hlave som už mala predstavu klasického, elegantného looku. Pletená sukňa po kolená silne pripomína tú z tradičního rumunského kroja, no dáva mu moderné vyznenie. Farby a vzory som nezvolila náhodne, majú svoj význam pre región, v ktorom som vyrastala.

 

Valeriya, Rusko

 

valeriya-sh.blogspot.sk

 

Valeriya o outfite povedala:

Dnešný štýl ruských dievčat je jedinečnou kombináciou moderných trendov a tradičných ruských motívov. Ruský štýl je charakteristický prírodnými matierálmi, a preto som zvolila bavlnenú blúzku s tradičnou výšivkou, riflové šortky, sandále na drevenej platforme a slamenú tašku. Myslím, že na horúce leto je tento outfit ako stvorený.

 

Yoke Fong, Singapur

 

yyokefong.blogspot.com 

 

Yoke Fong o outfite povedala:

Všetci Singapurčania sa každý rok oblečú do červenej a bielej – do farieb našej vlajky. Tento rok som po nich siahla troška skôr.

Tento outfit je určený na každodenné nosenie v podstate kamkoľvek. Singapur je známy svojím teplým a slnečným počasím, v móde je teda ležérne oblečenie, v ktorom sa človek nespotí. Napriek tomu, že si neustále sťažujeme na teplo a modlíme sa za dážď, na opaľovanie či pikniky je toto počasie ako stvorené! V tomto outfite ma môžete vidieť na pikniku či párty v prírode.

Keď som bola mladšia, po škole som sa vždy prezliekla do niečoho pohodlného, v čom som sa s ostatnými deťmi naháňala po ihrisku. Mali sme rôzne postavy, no nikdy sme nikoho neodsudzovali. Každý deň sme mali jednoducho zábavný večer! Hrali sme sa, až kým na nás rodičia krikom nezvolali domov na večeru.

Na Singapur som pyšná aj preto, lebo tu žijú v pokoji a mieri rôzne rasy. Tak ako kamienky v mojom náhrdelníku, každá rasa je jedinečná, a keď sa všetci spojíme, vytvoríme niečo krásne.

Mojou inšpiráciou bolo aj „čisté a zelené mesto“. Čistota je pýcha a radosť Singapuru. Rozhodla som sa, že ju stvárnim minimalistickým a štýlovým topom.

Medzi to najlepšie, čo Singapur ponúka, patrí bohatá zeleň v podstate na každom kroku – v mojom outfite ju predstavujú náušničky so záhradným motívom. Navštívte akýkoľvek park a všade natrafíte na usmiate tváre. Uvidíte ľudí na prechádzke so psami a zabávajúce sa rodinky.

Keďže nedávno sme mali Národný deň Singapuru a som oblečená v národných farbách, rada využijem príležitosť zaželať Singapuru všetko najlepšie k 49. narodeninám. Singapur, milujem ťa!

 

Blanka, Slovinsko

 

 

attitudebybsr.blogspot.sk

 

 

 

Blanka o outfite povedala:

Slovinsko je krajina mimoriadne úspešných ľudí, ktorí žijú a pracujú nielen v tejto krajine, ale i po celom svete. Svet módy nie je žiadnou výnimkou, čo dokazujú mnohí šikovní Slovinci. Preto som sa rozhodla, že vzdám úctu slovinským dizajnérom a ľuďom, ktorí robia Slovinsku dobré meno. Mohla by som spomenúť mnohých nadaných ľudí, ktorí vyhrali renomované medzinárodné ceny. Keďže do jedného outfitu sa všetci nezmestia, vybrala som len tie svetovo najznámejšie mená. Šaty pochádzajú z dielne Sofie Nogardovej, prsteň je od známej slovinskej návrhárky Lary Bohincovej. Vestu som navrhla sama a je z dielne mojej vlastnej značky AttitudeByBSR.

 

Anova, Švajčiarsko

 

anovamelody.blogspot.com 

 

Anova o outfite povedala:

Keď si pomyslím na Švajčiarsko, vidím Alpy, horské jazerá a Heidi – tak trochu tradičná predstava. Je tu však aj presný opak ­– moderné Švajčiarsko, ako Zürich či Ženeva. Vo svojom outfite som sa snažila obe tieto stránky skombinovať. Zvolila som celkom elegantný a šik outfit, no pohrala som sa s košeľou na gombíky, ktorá predstavuje tradičnejšiu stránku, a zaplietla som som si vlasy – moja pocta Heidi. A samozrejme, aby môj outfit vyzeral skutočne švajčiarsky, obliekla som sa výlučne do dvoch farieb našej vlajky – bieleho kríža na červenom pozadí.

 

Malin, Švédsko

 

malinz.com

 

Malin o outfite povedala:

Švédska móda kladie dôraz na jednoduchosť, čistotu a štýl. Švédsko je malá krajina, v ktorej prevládajú malé mestečká, predmestia a polia. Napriek tomu sme však veľmi moderní a väčšina Švédov sa veľmi dobre oblieka. Myslím, že keby som nebola zo Švédska, môj osobný štýl by vyzeral celkom inak. Na obrázkoch som od hlavy po päty vo švédskych značkách – H&M a Acne. Modré sako a zlaté šperky sú mojou poctou modro-žltej vlajke. Zvyšok je čierny, v súlade s mojím osobným štýlom.

 

Melinaz, Taliansko

 

melinaz.spotlife.se

 

Melinaz o outfite povedala:

Taliansko je v prvom rade o kráse, kultúre a jedle. Keď sa pozriem okolo seba, vidím dávnu históriu so svojou nadčasovou architektúrou, ktorá ma neprestáva uchvacovať. Mestá ako Verona, Florencia, Portofino a Benátky majú svoje slávne dejiny, tak ako aj Miláno, kde momentálne žijem. Je to mesto módy, ktoré nikdy nestratí svoju krásu. Pre svoj outfit som zvolila klasický trenčkot a pohrala som sa s kombináciou kožených nohavíc a žltej blúzky, ktorá zosvetľuje celkovo tmavé vyznanie. Inšpirovala som sa pritom talianskou architektúrou, kde má každý starý dom svoje špecifické kúzlo, no napríklad v Benátkach často vidíte malé farebné domčeky, ktoré vyčnievajú z radu a narúšajú klasické odtiene béžovej farby.

 

Carly, Severná Amerika

 

carlymaddox.blogspot.sk


Carly o outfite povedala:

Hoci môj outfit možno nie je patriotický na prvý pohľad (i keď v ňom nájdeme náznaky červenej, bielej a modrej), takto vidím Ameriku ja. Mám rada všetko, čo je vintage či inšpirované vintage, takže keď som si tento outfit obliekla, okamžite som si predstavila letný deň v Hollywoode dávnych čias. Myslím, že americká móda sa začala meniť a hlásiť o slovo od začiatku do polovice 20. storočia a môj outfit odráža módu 50. až 60. rokov, keď dochádzalo k veľkým zmenám. Takže pre mňa je patriotický!

 

Michelle, Južná Amerika

 

mxpstyle.com

 

Michelle o outfite povedala:

Vyrastala som v južnej časti Spojených štátov a ako Južanka som v detstve často vídala kovbojské čižmy a prašné cesty. Zbožňujem tieto čierne čižmy, pretože klasický country look podčiarkujú moderným a štýlovým spôsobom. Denim na šortkách a bunde je narušený farebnou country flanelkou, ktoré nesmie chýbať v šatníku žiadnej pravej kovbojky. V outfite sa miešajú červená, biela a modrá farba, ktoré si človek vybaví, keď sa povie USA, no taktiež sa hrá s južanskou estetikou, ktorú tak veľmi milujem.

 

A ako by vyzeral ten váš patriotický outfit?